Ik hoorde dat haver geen gluten bevat. Toch wordt vaak ook aangeraden om geen haver te eten. Waarom is dat? 

Zuivere haver bevat inderdaad geen gluten. Haver wordt bij de verwerking echter niet gescheiden gehouden van glutenbevattende granen en dus zijn er altijd minieme sporen gluten in haver aanwezig. Ook dit kan al genoeg zijn om irritatie op te roepen.